Kontakti

X

SADARBĪBAS MEMORANDS

 PAR LATVIJAS AUTOCEĻIEM, BRĪVIEM NO ZOMBIJIEM, UN DROŠĀKU CEĻU SATIKSMI


Stūrē? Izkāp no telefona!

Neko neredzoši, neko nedzirdoši un tikai šķietami klātesoši – Latvijas autoceļus pārņem zombiji, vienaldzīgi pret dabas apstākļiem, satiksmes intensitāti un pat cilvēku dzīvībām. Neesi viens no viņiem!

Vairāk nekā 70% Latvijas autovadītāju ikdienā, vadot automašīnu, lieto mobilās iekārtas. Aptaujās braucēji atzīst – mobilā telefona lietošana pie stūres kļuvusi par kaitīgu ieradumu, no kura grūti atturēties.

Telefona lietošana pie stūres daļai braucēju šķiet salīdzinoši viegls un nevainīgs satiksmes noteikumu pārkāpums. Varētu domāt, ka, lietojot tālruni braukšanas laikā, situāciju kontrolējam: mūsu reakcijas ātrums nemainās, un mēs spējam sadalīt uzmanību gan dalībai satiksmē, gan mobilās ierīces lietošanai. Taču šīs ilūzijas ir maldīgas – cilvēki nespēj vairākas lietas darīt vienlaikus. Ja runājam pa telefonu, vairs neesam spējīgi visu uzmanību pievērst ceļam un braukšana noris “autopilota” režīmā.

Ceļu satiksmes drošības direkcija sadarbībā ar apdrošināšanas sabiedrību BALTA un Valsts policiju aicina visus automašīnu vadītājus Latvijā vienoties kopējam mērķim: iekāpjot automašīnā, “izkāpt” no telefona!

LAI PAUSTU SAVU ATBALSTU INICIATĪVAI UN IZVAIRĪTOS NO MOBILĀ TELEFONA LIETOŠANAS AUTOMAŠĪNAS VADĪŠANAS LAIKĀ, AICINĀM TEVI PIEVIENOTIES UN MUDINĀT TO DARĪT ARĪ CITUS – DRAUGUS, RADUS, KOLĒĢUS! APŅEMIES NEBŪT ZOMBIJS PIE STŪRES, DALIES AR SAVU APŅEMŠANOS UN IESTĀJIES PAR DROŠU SATIKSMI UZ LATVIJAS AUTOCEĻIEM!

Ar savu parakstu tu apliecini: ja negadījums noticis, jo lietoji telefonu pie stūres, neslēpsi to un informēsi policiju un savus apdrošinātājus. Tas nenozīmē juridisku atbildību vai lielāku sodu, taču tīru un baltu sirdsapziņu un mācību neatkārtot dzīvībai bīstamas kļūdas gan.

Aicinām apņemties paust rūpes ne tikai par sevi, bet arī par apkārtējiem: paraksti šo sadarbības memorandu, jo Latvijas ceļiem ir jākļūst brīviem no zombijiem!

 

AR SAVU PARAKSTU VĒLOS ATBALSTĪT INICIATĪVU

“Iekāpjot auto, izkāp no telefona!”

PARAKSTĪTIES
Atbalstītāji: